Symbol Guide: Difference between revisions
From MultiCharts
→Futures Symbols
Line 113: | Line 113: | ||
|'''/NQ'''MY | |'''/NQ'''MY | ||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"|'''NQ'''MY | |style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"|'''NQ'''MY | ||
|- | |||
!Nasdaq 100 Index | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
|'''ND'''MY | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
|'''ND''' #F | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
| | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
| | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
|- | |- | ||
!DJIA E-mini | !DJIA E-mini | ||
Line 143: | Line 154: | ||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"|'''FCE'''MY | |style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"|'''FCE'''MY | ||
|'''FCE'''MY | |'''FCE'''MY | ||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
| | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
|- | |||
!Hang Seng | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"|'''HSI'''MY | |||
| | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
| | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |||
|'''HSI'''MY | |||
|style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | |style="width: 10%; background-color:#E3FBE5;"| | ||
| | | |